Home » NBA » Chicago Bulls fituan

Chicago Bulls fituan

Basketbollistët e Chicago Bullsit shënuan fitore të lartë me rezultat 96:83 kundër klubit te Boston Celtics.

Basketbollisti Luol Deng ka shënuar 25 pikë për të dërguar skuadrën e tij drejt një fitore domethënëse në ligën NBA.

Skuadra e Bostonit, të cilët luajtën ndeshjen e katërt brenda pesë netësh, ishin pa yllin Kevin Garnett, dhe u udhëhoqën nga Paul Pierce me 20 pikë. Boston tash kanë 27 fitore dhe 11 humbje. Ndërkaq, Chicago Bulls kanë shënuar 17 fitore këtë kampionat dhe pësuan deri më tash 20 humbje.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni