Home » Kampionati Anglez » Chelsea vështron situatën e Mexes

Chelsea vështron situatën e Mexes

Chelsea vazhdon të mbajë nën vështrim negociatat e Philippe Mexes me Romën, shkruan e përditshmja angleze Daily Mail.

Mbrojtësi i qendrës aktualisht është në vitin e fundit të kontratës së tij me klubin italian dhe ende nuk ka nënshkruar vazhdimin e kontratës që do ta mbajë atë në Olimpico edhe pas fundit të këtij sezoni.

28-vjeçari ishte vetëm një pjesë periferike e kampanjës së klubit në sezonin e kaluar, pasi ai filloi vetëm 17 ndeshje nën drejtimin e menaxherit Claudio Ranieri.

Por karriera e tij ndërkombëtare ka filluar të zgjohet, dhe pasi u la anash nga Botërorët në vitin 2006 dhe 2010, ai tash është në garë për të qenë kapiten i kombëtares dhe kjo ka tërhequr edhe më shumë vëmendjen e klubeve të mëdha evropiane, përfshirë edhe Chelsean.

Arsenali, Manchester City dhe Milani po ashtu janë lidhur me një transferim të Mexes gjatë verës së kaluar.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni