Home » Futboll » Chelsea siguron pozitën e parë

Chelsea siguron pozitën e parë

anelka_drogbaMe një fitore minimale si mysafirë të Portos në stadiumin Dragao, Blutë kanë siguruar vendin e parë në Grupin D.

Nicolas Anleka shënoi golin e vetëm (69’) në këtë përballje të drejtpërdrejtë për pozitën e parë në grup.

Në takimin tjetër, APOEL Nicosia dhe Atletico Madridi janë ndarë baras, me ç’rast skuadra spanjolle do të shpresojë për një vend në Europa League në xhiron e fundit kur përballet me Porton. /Telegrafi/

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni