Home » Futboll » Chelsea siguron fitore në minutat e fundit

Chelsea siguron fitore në minutat e fundit

Chelsea siguron fitore në minutat e funditManchester City u rikthehet fitoreve në Premierligë, duke mposhtur Stoke Cityn me rezultat 4 me 1.

Argjentinasi Sergi Aguero ishte i pari ai i cili realzoi golin e parë në minutën e e 33, duke kaluar në epërsi Cytin.

Pësë minuta ma vonë Stoke barazoi me një gol të Peter Crouchit.
James Milner shënoi golin e dytë në minutën e 55′, golin e tretë në minutën e 70′ e shënoi Aguero, dhe në minutën e 76 golin përfundimtar e shënoi Nasri.

Nga ana tjetër Chelsea ka mposhtur Evertonin me rezultat të ngushtë 1 me 0.
Skuadra e Jose Mourinhos nuk arriti ta thyente mbrojtjen e Evertonit, deri në minutat e fudit.
Kur me një goditje nga distanca e Willianit i siguron fitore Chelsea.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni