Home » Kampionati Anglez » Chelsea mendon që ta përgadit një ofert për Iaquinta

Chelsea mendon që ta përgadit një ofert për Iaquinta

Carlo Ancelotti e ka vënë në shënjestër sulmuesin e Juventusit, Vincenzo Iaquinta. Ancelotti dëshiron që Iaquintën ta sjellë në radhët e skuadrës së Chelseas, kështu bëjnë të ditur mediat angleze.

Sipas mediave angleze, Kupa Afrikane e Kombeve e ka lënë Ancelottin pa sulmuesin kryesor Didier Drogba. Kjo e ka bërë që të mendoj Ancelottin për një sulmues tipik. Chelsea do të mbetët në sulm vetëm me Anelkan, Sturridge dhe Borinin.

Herën e fundit është thënë se Chelsea dëshiron ta transferojë Vincenco Iaquintan dhe për të blutë janë të gatshëm të ofrojnë 8 milionë funte. Mbetët të shihet sesi do të rrjedh afati kalimtar dimëror i janarit për skuadrën e Cheleseas.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni