Home » Kampionati Anglez » Chelsea intersohet për Riberyn

Chelsea intersohet për Riberyn

Drejtuesit e Chelseat kanë përgatitur një ofertë prej 50 milionë eurosh për transferimin e mesfushorit të Bayern Munchenit, francezit Franck Ribery gjatë këtij miniafati kalimtar të dimrit.

Lajmi është bërë i ditur të hënën nga gazeta angleze “Daily Mirror”. Trajneri i Chelseat, Carlo Ancelotti edhe pse ka premtuar se nuk do të bëjë transferime gjatë janarit, duket se ka ndërruar mendje pasi adhuron lojën e Riberyt.

Ky i fundit në fund të këtij edicioni pritet të largohet nga skuadra bavareze, ndërsa Chelsea synon qysh tash ta transferojë në “Stamford Bridge”. Ribery kërkohet edhe nga Barcelona, Real Madrdit dhe Manchester United gjatë këtij janari.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati
Etiketat: ,

1 Response to " Chelsea intersohet për Riberyn "

 1. BENI says:

  KY do te ne shkoj ne Chelsea nuk ka fjal se ekipet e tjera as te thembra e Chelseat nuk i vin ok .. Sa i perket tifozave te MANCHESTER UNITED kini me luftu per mbijetese besa , besa kini me ra NE COCA-COLA LIG ..
  CHELSEA PRIDE OF LONDON …. BENI

Komentoni