Home » Futboll » Chelsea eliminohet

Chelsea eliminohet

emeron888888Ndeshja e vlefshme për “Carling Cup, Blackburn dhe Chelsea, gjatë do të mbahet mend jo vetëm për nga rivaliteti, por edhe nga shënimi i gjashtë golave.

Kjo ndeshje në kohën e rregullt përfundoi me rezultat 2:2. Edhe pas vazhdimeve dy herë nga 15 minuta nuk ka pasur fitues, poor ky takim përfundoi baras, 3:3. pas kryerjes së penalltive Chelsea ishte më i vemendshëm dhe e siguroi fitoren, për çka e dërgoi më tutje në garat e kupës.

Golat për Blackburnin i shënuan Kalinic (9′), Emerton (64′) e Mccarthy (93′) dhe për Chelsea: Drogba (48′), Kalou (52′) dhe Ferreira (120′). Chelsea pas kryerjes së penalltive pësoi humbje me rezultat 8:7 dhe eliminohet nga garat e kupës, ndërsa Blackburn kualifikohet në gjysmëfinale.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni