Home » Futboll » Chelsea e mundë Arsenalin

Chelsea e mundë Arsenalin

chelsea_fansChelsea nuk njeh rival të fortë, i mposht edhe si muysafirë.

Ata në ndeshjen e javës së 14-të të premeirligës e gjunjëzuan me rezultat 2:0 skuadrën e Arsenalit. Drogba si gjithmonë, edhe kësaj here shënoi gola madhe ishte shënues i dyfishtë.

Në minutën e 41-të shënoi Drogba për epërsinë 0:1, pas katër minutave Vermaelen nga penalltia shtoi rezultatin në 0:2. Katër minuta para përfundimit të ndeshjes Drogba shënoi golin e dytë të tij në ndeshjen dhe të rezultatit përfundimtar 0:3.

Chelsea në këtë superderbi shkëlqeu me lojë të bukur veçmas Drogra. Ndeshje e cila është shikuar nga 60.067 shikues dhe që pan futboll të cilësisë së lartë. Chelsea forcoi edhe më shumë kreun e tabelës së klasifikimit.

Rezultatet

Aston Villa – Tottenham 1:1

Wigan – Sunderland 1:0

West Ham – Burnley 5:3

Portsmouth – Manchester United 1:4

Manchester City – Hull 1:1

Fulham – Bolton 1:1

Blackburn Rovers – Stoke 0:0

Arsenal – Chelsea 0:3

Everton – Liverpool 0:2

Wolves – Birmingham 0:1

Tabela

1. Chelsea 14 12 0 2 36:8 36

2. Manchester United 14 10 1 3 30:13 31

3. Tottenham 14 8 2 4 33:19 26

4. Arsenal 13 8 1 4 36:18 25

5. Liverpool 14 7 2 5 31:20 23

6. Aston Villa 14 6 5 3 22:14 23

7. Manchester City 13 5 7 1 24:17 22

8. Sunderland 14 6 2 6 21:20 20

9. Stoke City 14 5 5 4 13:15 20

10. Fulham 14 5 4 5 18:16 19

11. Birmingham 14 5 3 6 12:14 18

12. Burnley 14 5 2 7 19:31 17

13. Blackburn 14 5 2 7 16:28 17

14. Wigan 14 5 2 7 15:31 17

15. Hull 15 4 4 7 17:31 16

16. Everton 14 4 3 7 17:25 15

17. West Ham 14 3 5 6 24:26 14

18. Bolton 13 3 3 7 16:27 12

19. Wolves 14 2 4 8 12:27 10

20. Portsmouth 14 2 1 11 11:23 7

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , ,

Komentoni