Home » Kampionati Anglez » Chelsea dhe City vazhdojnë për titullin kryesuese në Premier Ligë

Chelsea dhe City vazhdojnë për titullin kryesuese në Premier Ligë

Chelsea dhe City vazhdojnë për titullin kryesuese në Premier LigëDy skuadrat kryesuese në Premier Ligë, Chelsea dhe Manchester City kanë shënuar fitore.

Chelsea e mposhti West Hamin (0-1), më golin e vetëm të shënuar nga Eden Hazard, kurse edhe City si vendas fitoi me rezultat minimal 2-0, ndaj skuadrës së Leicester City. Golat për Cityn e shënuan David Silva dhe James Milner.

Në anën tjetër edhe Manchester United ka fituar ndaj Newcastel United, me rezultat 0-1. Në këtë ndeshje në fraksionin e dytë është inkuadruar edhe Andan Januzaj, i cili pati paraqitje të mirë.

Rezultatet: Manchester City-Leicester City 2-0, Newcastle United-Manchester United 0-1, Queens Park Rangers-Arsenal 1-2, Stoke City-Everton 2-0, Tottenham Hotspur-Swansea City 3-2, West Ham United-Chelsea 0-1. /KosovaPress/

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni