Home » Kampionati Anglez » Chelsea barazim

Chelsea barazim

chelseaPas humbjeve që pësuan ditë më parë dy gjigantët e futbollit, kampioni në fuqi, Manchester Unitedi, pastaj edhe Liverpooli, Chelsea qëndroi më mirë të paktën nxorri barazim si udhëtues me West Hamin.

Kjo pikë Chelesean i krijon epërsinë deri katër pikë më shumë se i dyti në tabelë, Manchester Unitedi që ka 37 pikë.

Diamanti kaloi në epërsi West Hamin, mirëpo në pjesën e dytë Chelsea shpëtoi nga humbja. Futbollisti Lampard ishte ai që barazoi në minutën e 61-të dhe ia solli një pikë. West Ham renditet i 19-ti me vetëm 15 pikë të tubuara.

Rezultatet

Arsenal – Hull 3:0

Manchester City – Sunderland 4:3

Fulham – Manchester United 3:0

Blackburn – Tottenham 0:2

Aston Villa – Stoke 1:0

Portsmouth – Liverpool 2:0

West Ham – Chelsea 1:1

Everton – Birmingham 1:1

Wolves – Burnley 2:0

Tabela

1. Chelsea 18 13 2 3 43:15 41

2. Manchester United 18 12 1 5 37:17 37

3. Arsenal 17 11 2 4 44:20 35

4. Aston Villa 18 10 5 3 29:14 35

5. Tottenham 18 10 3 5 40:22 33

6. Manchester City 17 7 8 2 33:27 29

7. Birmingham 18 8 4 6 19:18 28

8. Liverpool 18 8 3 7 34:25 27

9. Fulham 17 7 5 5 23:17 26

10. Stoke 17 5 6 6 15:20 21

11. Sunderland 18 6 3 9 25:28 21

12. Wolves18 5 4 9 17:31 19

13. Blackburn 18 5 4 9 17:32 19

14. Burnley 18 5 4 9 21:37 19

15. Everton 17 4 6 7 23:31 18

16. Wigan 17 5 3 9 20:38 18

17. Hull City 18 4 5 9 17:37 17

18. Bolton 16 4 4 8 23:33 16

19. West Ham 18 3 6 9 26:35 15

20. Portsmouth 18 4 2 12 17:26 14

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni