Home » Kampionati Kosovar » Çerekfinalja e Kupës së Kosovës

Çerekfinalja e Kupës së Kosovës

ThumbnailFituesi aktual i Kupës së Kosovës në futboll, skuadra e Hysit, në ndeshjet çerekfinale do të ketë punë me Lirinë.

Të mërkurën në Federatën e Futbollit të Kosovës është tërhequr shorti për ndeshjet çerekfinale.

Skuadra e Hysit ndeshjen e parë e luan në Merdar më 24 shkurt, ndërsa atë të kthimit në Prizren katër ditë më vonë (28 shkurt). Skuadra kampione e vjeshtës Trepça do t’i masë forcat me Gjilanin dhe ndeshja e parë luhet në stadiumin “Adem Jashari” të Mitrovicës.

Dy ndeshjet e tjera çerekfinale janë: Vëllaznimi – Drenica dhe Besa Ballkani.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni