Home » Futboll » Cavani drejt Ligës Premier

Cavani drejt Ligës Premier

cavani-drejt-lig-euml-s-premier_2_hdKlubet e mëdha angleze, Manchester United, Arsenal dhe Liverpool, insistojnë për transferimin e sulmuesit të Paris Saint-Germainit, Edinson Cavani.

Sipas mediave britanike klubet e përmendura do të kërkojnë shërbimet uruguaianit në afatin e janarit.

27-vjeçari bëri bujë me kalimin e tij nga Napoli te kampioni francez (2013), mirëpo atje mbeti nën hijen e Zlatan Ibrahimovicit.

Ai nuk është i kënaqur me trajtimin që i bën trajneri dhe nuk dëshiron të jetë i dyti, por kryesori në skuadër.

Liverpooli është klubi që angazhohet më së shumti për shërbimet e Cavanit, pasi Brendan Rodgers ka probleme në fazën ofensive. /KP

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni