Home » NBA » Cavaliersat shkelin Bucksat

Cavaliersat shkelin Bucksat

james_060428_1_800x600Cleveland Cavaliers shënuan seri prej 29-0 në pjesën e parë të ndeshjes, për të fituar në fund me rezultat 101-86 në takimin ndaj Milwaukee Bucks.

Delonte West ka shënuar 14 nga 21 pikët e tij në pjesën e parë të ndeshjes kur Cavaliers kaluan nga disavantazhi 10-17 në avantazh 39-17. LeBron James ka shënuar 14 pikë dhe 10 asistime për Cavaliers të cilët tash kanë 12 fitore në 14 takime të NBA-së. Mo Williams shënoi 13 pikë, J.J. Hickson 11 dhe Shaquille O’Neal 10 për ekipin fitues.

Brandon Jennings shënoi 24 pikë për Milwaukee, të cilët filluan ndeshjen me 11-0 avantazh. Carlos Delfino dhe Hakim Warrick, secili shënuan nga 11 pikë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni