Home » Futboll » Carlos sdo të shkoj në Real por në Corinthians

Carlos sdo të shkoj në Real por në Corinthians

robertocarlosNdonëse dukej se Roberto Carlos do të kthehet në Real Madrid, prej kësaj me gjasë nuk ka asgjë. Mbrojtësi i famshëm brazilian ka vendosur që të pranojë ofertën e skuadrës Corinthians, ku aktualisht gjendet edhe legjenda tjetër Ronaldo.

Ndonëse dukej se kthimi i Carlosit në “klubin mbretëror” ishte punë e kryer, çdo gjë ndryshoi në çastet e fundit.

Mbrojtësi vendosi që të kalojë në radhët Corinthiansit dhe këtë marrëveshje e ka bërë publike drejtoria e klubit, ndërsa prezantimi zyrtarë do të bëhet në fillim të vitit tjetër.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni