Home » Futboll » Capello thotë fjal të mira për Beckhamin

Capello thotë fjal të mira për Beckhamin

Fabio Capello, menaxheri i kombëtares së Anglisë, nuk e ka përjashtuar mundësinë që ta përfshijë në kombëtare futbollistin David Beckhamin.

Capello, ka thënë ai do të jetë i kënaqur të zgjedhë Beckhamin në kombëtaren e tij të Kupës së Botës, nëse futbollisti luan rregullisht për Milanin.

“Sigurisht, do ta zgjedh atë nëse ai luan dhe nëse është fizikisht në formë. Nuk shoh në moshën e futbollistëve, shoh në cilësi dhe Beckham ka shumë. Ai është serioz. Ai është një profesionist i madh”, tha Capello.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni