Home » Kampionati Botëror "Brazili 2014" » Capello: “Pse Rooney luan, ndërsa Owen jo?”

Capello: “Pse Rooney luan, ndërsa Owen jo?”

capelloPërzgjedhësi i Kombëtares së Anglisë, Fabio Capello, ka sqaruar situatën rreth sulmuesit Michael Owen dhe vendin e tij në Kombëtare për Kampionatin Botëror 2010.

Capello njihet për vendimin se në Kombëtare mund të luajë vetëm ai që luan rregullisht për skuadrën e tij. “E ka ndjekur ndeshjen e fundit kur Owen ka luajtur dhe ka shënuar tri gola, por nuk luajti në ndeshjen e radhës. Për këtë tash pyes, pse Wayne Rooney luan gjithmonë, ndërsa Michael Owen jo.

Ai është njëri ndër lojtarët me rëndësi të Kombëtares angleze “, është përgjigjur Capello në stilin e tij duke u dhënë një përgjigje atyre që thonë se Owen e ka vendin në Kombëtare. Mirëpo, Don Fabio e di se në Botëror shkon për rezultate dhe i duhen vetëm lojtarët që janë plotësisht të gatshëm.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

1 Response to " Capello: “Pse Rooney luan, ndërsa Owen jo?” "

 1. suadi says:

  owen do te jet tandemi me i preferuar i anglis bashk me roneyy edhe pse nuk luan aj ede nje futbollist atraktiv kur ti jepet rasti aj tregon se si luhet futboli ka talent

Komentoni