Home » Kampionati Botëror "Brazili 2014" » Capello: E dua finalen kundër Italisë

Capello: E dua finalen kundër Italisë

capellNë bisedë për të përditshmen angleze “The Sun” përzgjedhësi i Kombëtares angleze Fabio Capello ka shprehur dëshirën që në finale të Botërorit 2010 në Afrikën e Jugut të takohet me Kombëtaren e Italisë.

“Kisha dëshiruar që në finale të Kampionatit Botëror të luajë kundër Italisë, edhe për shkak të saj edhe për vete, por edhe për të gjithë neve. Sigurisht se nuk do të ndjehesha mirë gjatë intonimit të himnit italian, por tash e bartë fanellën e Anglisë “, ka thënë Capello.

“Kemi një skuadër të fortë dhe synojmë të arrijmë në finale. Të gjithë jemi krenarë këtë që kemi arritur por duhet të punojmë edhe më shumë”. /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni