Home » Kampionati Italian » Cannavaro: Juventus i ka fituar 29 skudeto

Cannavaro: Juventus i ka fituar 29 skudeto

fabio_cannavaroMbrojtësi i Juventusit, Fabio Cannavaro, thotë se ai ende i ruan medaljet në shtëpi, edhe pse klubit i janë marrë dy tituj për shkak të përfshirjen në skandalin e montimit të ndeshjeve në vitin 2006.

Cannavaro ishte pjesë e Juventusit që arriti te titulli i Serie A në sezonet 2004/05 dhe 2005/06, skudeto të cilat më vonë iu morën këtij klubi.

Por kapiteni i kombëtares italiane beson se biankonerët vazhdojnë të kenë 29 dhe jo 27 skudeto të fituara.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni