Home » Futboll » Cana e mer të kuqin kurse Sunderlandi humb

Cana e mer të kuqin kurse Sunderlandi humb

lorikAston Villa është dëshmuar skuadër superiore si udhëtues dhe e ka fituar ndeshjen me rezultat 2:0 kundër Sunderlandit, në javën e 17-të të Premierligës angleze në futboll.

Lorik Cana e nisi ndeshjen titullarë, por fatkeqësisht dy herë është zverdhur me kartonë të verdhë dhe kësisoj është përjashtuar nga loja në minutën e 78-të. Herën e parë u ndëshkua me karton të verdhë në minutën 13-të, pastaj në atë të 78-të.

Golat e fitores për skuadrën e Aston Villan i shënoi Heckey në minutën 24-të dhe Milner në minutën e 61-të.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni