Home » Kampionati Gjerman » Bunjaku me Nurnbergun pësuan edhe një disfatë

Bunjaku me Nurnbergun pësuan edhe një disfatë

kolniSkuadra e Nurnbergut ka pësuar humbje të rëndë me rezultat 3:0 si mysafirë në takim me Kölnin, në javën e 17-të të Kampionatit të Gjermanisë në futboll. Lojë e dobët e Nurnbergut dhe angazhim maksimal i skuadrës së Kölnit.

Reprezentuesi i Zvicrës, Albert Bunjaku, luajti 90 minuta për Nurnbergun, por ka qenë e kot të bëjnë diçka më tepër përballë lojës së furishme të mikpritësve.

Golat e fitores për Kölnin i shënuan futbollistët Geromel (37′) e Novakovic (70′ e 77′). Nurnbergu radhitet i 17-ti me 12 pikë, ndërsa Kolni i 12-ti me vetëm 18 pikë.

Rezultatet

Stuttgart – Hoffenheim 3:1

Hannover 96 – Bochum 2:3

Frankfurt – Wolfsburg 2:2

Dortmund – Freiburg 1:0

Leverkusen – Mönchengladbach 3:2

Bayern – Hertha 5:2

Köln – Nürnberg 3:0

Hamburger SV – Werder 2:1

Tabela

1. Leverkusen 17 9 8 0 35:13 35

2. Schalke 04 17 10 4 3 26:13 34

3. Bayern 17 9 6 2 34:15 33

4. Hamburger SV 17 8 7 2 34:19 31

5. Dortmund 17 8 6 3 23:17 30

6. Werder 17 7 7 3 32:16 28

7. Hoffenheim 17 7 4 6 27:17 25

8. Wolfsburg 17 6 6 5 32:32 24

9. Mainz 17 6 6 5 21:22 24

10. Frankfurt 17 6 6 5 22:24 24

11. Mönchengladbach 17 6 3 8 24:29 21

12. Köln 17 4 6 7 10:15 18

13. Freiburg 17 5 3 9 19:33 18

14. Hannover 96 17 4 5 8 21:27 17

15. Stuttgart 17 3 7 7 16:23 16

16. Bochum 17 4 4 9 18:33 16

17. Nürnberg 17 3 3 11 12:32 12

18. Hertha 17 1 3 13 13:39 6 /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni