Home » Kampionati Italian » Buffon më shumë se një muaj jashtë loje

Buffon më shumë se një muaj jashtë loje

gianluigi-buffonPortieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, pritet të mungojë 40 ditë nga e mërkura që vjen, pasi që do t’i nënshtrohet operimit të meniskut.

Buffon do të jetë portier i Juves në dy ndeshjet e rëndësishme, kundër Interit dhe kundër Bayern Munichut (të martën), dhe pastaj do të operohet.

‘Tuttosport’ njofton se portieri italian, Gianluigi Buffon, duhet ta trajtojë meniskun e gjurit të djathtë, ashtu që do të mungojë më shumë se një muaj./botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni