Home » Kampionati Italian » Buffon ka filluar të mendojë për Interin

Buffon ka filluar të mendojë për Interin

Gigi-BuffonPortieri i Juventusit, Gigi Buffon, thotë se ai tashmë ka filluar të mendojë për takimin e tyre me Interin.

Derbi në mes të biankonerëve dhe nerazurëve do të zhvillohet më 5 dhjetor në Olimpico të Torinos.

“Takimi kokë-më-kokë po afrohet, por ne duhet të arrijmë atje me gjashtë pikë shtesë në xhepin tonë. Së pari duhet të mposhtin Udinesen, pastaj të fitojmë udhëtimin te Cagliari”.

“Udinese është shumë e rrezikshme edhe pa Antonio Di Natale dhe Simone Pepe, por ne nuk mund të lejojmë të humbim më shumë ndeshje në shtëpi. Kjo është një ndeshje vendimtare për Serie A dhe duhet ta fitojmë atë”, ka thënë Buffon./Telegrafi/

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni