Home » Sporte Motorike » Briatore kërkon 30 milionë euro dëmshpërblim

Briatore kërkon 30 milionë euro dëmshpërblim

Tash fjalën e ka Flavio Briatoren, i cili ka kërkuar 30 milionë euro dëmshpërblim.

Cilat janë arsyet që ka kërkuar ai 30 milionë euro? Pas anulimit të vendimit që dha FIA për Flavio Briatoren, ky i fundit hidhet në kundërsulm duke kërkuar dëmshpërblim. Kjo kërkesë lidhet me prishjen e kontratave manaxheriale me pilotët Alonso e Kovalainen si dhe me cenimin e imazhit.

Avokatët po përgatisin dokumentacionin dhe shuma që ata mund të kërkojnë është rreth 30 milionë euro. Briatore do ta çojë çështjen në apelin e Gjykatës së Lartë të Parisit. Ndërkohe, FIA vazhdon të kundërshtojë vendimin e kësaj gjykate, duke thënë se është marrë pa asnjë lloj konsultimi me Këshillin Botëror të federatës.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni