Home » Kampionati Anglez » Brendan Rodgers: Ishte fitore e merituar

Brendan Rodgers: Ishte fitore e merituar

Brendan RodgersMenaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers, është shprehur i kënaqur me fitoren dhe me paraqitjen e skuadrës së tij kundër Manchester Cityt.

Redsat mposhtën kampionët në fuqi me rezultat 2-1 në kryendeshjen e fundjavës në Premier League, transmeton KosovaPress. Tekniku i Liverpoolit pas ndeshjes tha se skuadra e tij bëri një paraqitje brilante.

“Rezultat brilant se bashku me një paraqitje brilante. Ne me çdo gjë e merituam fitoren”, tha Rodgers.
Pas kësaj fitore, Liverpool ngjitët në pozitën e pestë më 48 pikë të tubuar, kurse City zë vendin e tretë më 50 pikë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni