Home » Futboll » Braziliani Roberto Carlos është transferuar në Corinthians

Braziliani Roberto Carlos është transferuar në Corinthians

roberto_carlosRio de Janeiro, 2 dhjetor – Ish-futbollisti i Real Madridit dhe i Përfaqësueses së Brazilit, Roberto Carlos, është transferuar në radhët e skuadrës braziliane Corinthians, njofton faqja zyrtare e klubit.

Mbrojtësi brazilian te Corinthians ka kaluar nga Fenerbahçe, ndërsa ka firmosur kontratë dyvjeçare. Carlos në Corinthians do të luajë së bashku me bashkëlojtarin e tij të dikurshëm Ronaldon.
“Corinthians është skuadër që po investon. Dëshiron të fitojë Copa Libertadores vitin e ardhshëm. Po formojnë një skuadër kampione”, ka thënë Carlos.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni