Home » Futboll » Blank, pasardhësi i Ferguson-it

Blank, pasardhësi i Ferguson-it

laurent-blancTrajneri i Bordosë, Laurent Blanc, është kandidati kryesor për t‘u emëruar pasardhës i Sir Aleks Ferguson-it te Mançester Junajtid, në momentin kur skocezi do të vendosë të dalë në pension.

43-vjeçari ka bërë një punë të jashtëzakonshme te klubi francez dhe pas titullit në Ligën 1, Bordoja po shkëlqen edhe në Champions. Në listën e përpiluar nga drejtuesit e klubit anglez, Blank ndodhet në “pole position”, përpara Murinjos dhe drejtuesit të përfaqësueses portugeze, Karlos Kueiroz.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni