Home » Futboll » Besa-Tirana takohen në çerekfinale

Besa-Tirana takohen në çerekfinale

kf besaTirana dhe Dinamo e Tiranës e siguruan kualifikimin në çerekfinale të kupës së Shqipërisë në futboll. Tirana në ndeshjen e kthimit e mundi me rezultat 2:1 Lushnjën, ndërsa Dinamo me shifra 3:1 mposhti Bylisin.

Ndeshjet çerekfinale do të luhen në datat 3 dhe 17 shkurt 2010. Fushat e përbaltura e të kthyera në ujë nga shiu janë skuqur nga kartonët e shumtë, të dhënë nga gjyqtarët përkatës në këto ndeshje të kupës. Kështu, në Vlorë, kolonjarët kanë marrë një barazim të artë, duke u kualifikuar, pas kontestimeve të panumërta e ndërprerjes së ndeshjes, për shkak se Gramozi nuk ka qenë dakord me mjaft vendime të gjyqtarit.

Rezultatet

Grupi A

Tirana-Lushnja 2:1 (2:2)

Dinamo-Bylis 3:1 (0:1)

Shkumbini-Kastrioti 1:0 (1:1)

Besa-Laçi 1:1 (1:0)

Grupi B

Vllaznia-Kamza 2:2 (3:1)

Teuta-Partizani 2:0 (1:1)

Flamurtari-Gramozi 1:1 (0:1)

Apolonia-Skënderbeu 2:1 (0:1)

Në kllapa janë rezultatet e ndeshjeve të para

Në çerekfinale takohen:

Gramozi-Teuta

Besa-Tirana

Shkumbini-Dinamo

Skënderbeu-Vllaznia

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , ,

Komentoni