Home » Kampionati Italian » Benitez: Mund ta mposhtim Juven

Benitez: Mund ta mposhtim Juven

benitezMenaxheri i Napolit, Rafa Benitez, beson se skuadra e tij është e aftë ta mposhtë Juventusin në Superkupën së Italisë.

“Juve kryeson kampionatin dhe mbetet skuadra më e fortë në Itali, por ne kemi mentalitet për ta fituar një përballje të vetme”.

“Ne i respektojmë kundërshtarët, por njohim edhe forcën tonë dhe duam të fitojmë”, ka tënë spanjolli.

Ai po ashtu nuk ka dhënë indikacione për formacionin, por siguroi se të gjithë lojtarët janë të motivuar për ta fituar këtë trofe.

“Të gjithë meritojnë ta luajnë këtë sfidë. Në finale nuk ka nevojë për t’i motivuar lojtarët”, ka shtuar Bentez.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni