Home » Futboll » Bayern i fortë, Leverkuseni nuk lëshon kreun

Bayern i fortë, Leverkuseni nuk lëshon kreun

bayerni00000Skuadra e njohur, Bayern nga Munihu dëshmoi lojë të shkëlqyeshme si udhëtues, duke e dërrmuar me rezultat 3:0 skuadrën e Hannoverit, në javën e 14-të të Kampionatit të Gjermanisë në futboll.

Valdet Rama luajti vetëm katër minuta kundër Bayernit, i cili është aktivizuar në minutën e 86-të. Autorë të golave për Bayernin janë futbollistët Muller (19′), Olic (47′) e Gomez (90′). Bayer Leverkuseni shkëlqeu duke e fituar ndeshjen me rezultat 4:0 kundër Stuttgartit.

Vazhdon agonia e Stuttgardit dhe kjo humbje e ka thelluar edhe më poshtë në tabelën e klasifikimit. Golat e fitores për Leverkusenin i ka shënuar Kiessling (22′ e 59′ e 87′ nga penalltia), Derdiyok (38′).

Rezultatet

Mönchengladbach – Schalke 04 1:0

Nürnberg – Freiburg 0:1

Mainz – Hamburger SV 1:1

Werder Bremen – Wolfsburg 2:2

Hoffenheim – Dortmund 1:2

Hertha Berlin – Frankfurt 1:3

Hannover 96 – Bayern 0:3

Bayer Leverkusen – VfB Stuttgart 4:0

Tabela

1. Bayer Leverkusen 14 8 6 0 30:9 30

2. Werder 14 7 6 1 31:12 27

3. Schalke 04 14 7 4 3 21:13 25

4. Bayern 14 6 6 2 22:11 24

5. Hamburger SV 14 6 6 2 28:18 24

6. Hoffenheim 14 7 2 5 25:13 23

7. Mainz 14 6 5 3 20:18 23

8. Wolfsburg 14 6 4 4 27:25 22

9. Dortmund 14 5 6 3 15:16 21

10. Frankfurt 14 5 4 5 17:21 19

11. Mönchengladbach 14 5 3 6 16:21 18

12. Hannover 96 14 4 4 6 16:19 16

13. Freiburg 14 5 1 8 17:30 16

14. Köln 14 3 4 7 7:15 13

15. Nürnberg 14 3 3 8 12:21 12

16. Bochum 14 3 3 8 13:25 12

17. Stuttgart 14 2 5 7 11:20 11

18. Hertha 14 1 2 11 9:30 5  /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni