Home » NBA

Golden State triumfon bindshëm ndaj Washingtonit

Ekipi i Golden Stata shënoi fitore bindëse me rezultat 107:76 në ballafaqim me Washingtonin. Stephen Curry ishte prej më të dalluarve te Golden State, i cili realizoi 24 pikë dhe qe më i merituari për këtë fitore të thellë. Golden State kryeson me 57 fitore e 13 humbje në Konferencën e Perëndimit, ndërsa Washington është i pesti me 40 fitore e 31 humbje në Lindje. Utah-Minessota... 

NBA: Boston mposht Brooklynin 110-91

Vendasit morën kontrollin e sfidës në minutat e para ku Thaddeus Young realizoi një 3 pikësh. Avery Bradley shënoi 20 pikë në suksesin që Boston Celtics arriti ndaj Brooklyn Nets në “Barclays Center” 110-91. Vendasit morën kontrollin e sfidës në minutat e para ku Thaddeus Young realizoi një 3 pikësh për ta çuar diferencën në 16-12, ndërsa Brook Lopez thelloi avantazhin... 

NBA: Triumfoi San Antonio 114-95

San Antonio Spurs shkatërroi skuadrën e ndërtuar sipas imazhit të tyre, Atlanta Hawks, e cila është ngritur falë punës së ish zëvendësit të Gregg Popovich, Mike Budenholzer. 114-95 fitoi skuadra teksane në përballjen delikate kundër ekipit nga Georgia. Atlanta e nisi sfidën me frenat e dorës të ngritura ku sulmi ishte i ngadaltë dhe i parashikueshëm, ndërsa mbrojtja fuste ujë... 

Nash tërhiqet nga basketbolli

Merr fund një karrierë fantastike që lindi thuajse rastësisht, pasi Steve Nash duhej të kishte luajtur futboll. Vjen zyrtarizimi, 41-vjecari Steve Nash tërhiqet nga basketbolli. Një lajm që padyshim trishton të gjithë fansat e tij të shumë që kanë shijuar basketbollin e tij ekzaltues mbi parket. Merr fund një karrierë fantastike që lindi thuajse rastësisht, pasi Steve Nash duhej të... 

Russell Westbrook dhuron një natë të çmendur

Russell Westbrook vazhdon të heshtë të gjithë me paraqitjet e tij në NBA. Basketbollisi i Oklahomas e ka udhëhequr skuadrën e tij në fitoren e madhe ndaj Atlantas me rezultat 123-115. Westbrook ka arritur trefishorin e nëntë këtë edicion në NBA duke bërë atë që pak kush në histori e ka bërë këtë. ëestbrook ka shënuar 36 pikë, ka arritur 14 asiste dhe 10 kërcime. .youtube_sc... 

NBA: New Orleans arrijnë fitoren e 3-të radhazi ndaj Brooklyn-it

Francezi Alexis Ajinca realizoi 17 pikë, ndërsa Anthony Davis shtoi 15 të tjera në fitoren e tretë radhazi të New Orleans Pelicans në NBA. Skuadra nga Louisiana tregoi gjithë forcën e saj përballë Brooklyn Nets, duke e mposhtur këtë të fundit me rezultat të thellë 111-91. Kjo ishte humbja e katërt me radhë për Brooklyn-in dhe e 37-ta sezonale. Nga ana tjetër vijon ecuria pozitive... 

Ylli Kobe Bryant tërhiqet në vitin 2016

Kobe Bryant deklaroi që seriozisht konsideron të tërhiqet të vitin 2016.Ai momentalisht rikuperohet prej operimit që kishte në shpatull, e cila e detyroi të qëndroj jasht fushës për tërë sezonin në NBA. “Në këtë moment mendoj që nuk do të kthehem deri në fillim të sezonit të ardhshëm. Por kjo mund të ndryshoj”, deklaroi Kobe Bryant. Kobe Bryan u dëshpërua kur kuptoi që... 

Charlotte Hornets mposht 108-101 Detroit Pistons

Vijon forma e shkëlqyer e Charlotte Hornets në Nba. Skuadra që ndodhet në pronësi të ish basketbollistit të famshëm Michael Jordan koleksionoi fitoren e 5-të radhazi pasi arriti të mundte brenda në Michigan, Detroit Pistons 108-101 duke u shkaktuar këtyre të fundit disfatën e 6-të rresht. Al Jefferson me 24 pikë, 8 kërcime dhe 3 asiste ishte ai që udhëhoqi Charlotte drejt një tjetër... 

Memphis Grizzlies fitoi në sekondën e fundit ndaj Houston Rockets

Memphis Grizzlies ka shënuar fitore të madhe ndaj Houston Rockets. Koshi i Marc Gasol 0.1 sekond pa përfunduar takimi i dha fitoren skuadrës së Memphis-it. Gasol-it nuk iu dridh dora në fund, pasi kur rezultati ishte i barabartë 100:100 ai realizoi në 0.1 sekond para fundit të takimit, duke ia dhënë fitoren skuadrës së tij përballë Houston Rockets. Memphis la kështu pas disfatën e... 

NBA: Portlandi mopsht San Antonion 111: 95

Portlandit shënoi fitore të rëndësishme në përballje me San Antonion me rezultat 111:95, në ndeshjen derbi të Konferencës së Perëndimit në Ligën NBA në basketboll. Basketbollisti Wesley Matthews ishte në formë të lartë, i cili administroi lojën për bukuri dhe ndihmoi që të triumfoi skuadra e tij. Matthews shënoi 31 pikë, i ndihmuar nga Lillard me 18, ishin protagonistët kryesorë...