Home » Basketboll » Basketboll, kroacia pa trajner

Basketboll, kroacia pa trajner

Josip Vrankoviç është viktima e parë prej trajnerëve pjesëmarës në Kampionatin Evropian të basktebollit, që është duke u zhvilluar në Lituani.

Pas eliminimit të Kroacisë që në fazën e parë të garave të Eurobasketit, seleksionuesi Vrankoviç ka deklaruar se epoka e tij në kombëtaren kroate ka përfunduar.

Trajneri 43 vjeçar në postin e seleksionuesit të Kroacisë erdhi dy vite më parë në vend të Jasmin Repeshës. Vrankoviç drejtoi Kroacinë në Kampionatin Botëror në Turqi dhe në Europianin e sivjetshëm në Lituani, duke mbyllur këtë aventurë me bilans negativ, shtatë disfata dhe katër fitore.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

1 Response to " Basketboll, kroacia pa trajner "

 1. erzona says:

  une dua te gjej ndonje gje qe me tregon per basketbollin dhe mendoj se ju do te me ndihmoni

Komentoni