Home » Basketbolli i Kosovës » Basketboll, derbi mitrovicas hap javën e 12-të

Basketboll, derbi mitrovicas hap javën e 12-të

FBK-logo.-279x300Ndeshja e dy ekipeve mitrovicase, Bambit e Trepçës, hap javën e 12-të të Technomarket Superligës së Kosovës në basketboll. Ky takim zhvillohet të premten (sot) nga orën 18:00 në palestrën “Minatori”.

Bambi është i pesti me 14 pikë, ndërsa Trepça e treta me 19. Tri ndeshjet e tjera të javës së 12-të në program janë të shtunën. Derbi zhvillohet në kryeqytet nga ora 20:00, ku kampionia dhe liderja e klasifikimit, Sigal Prishtina pret Pejën.

Nga ora 18:00 luhet takimi Kosova – Kolegji Eurosporti, ndërsa një orë më vonë nis takimi BB Bashkimi – Drita.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni