Home » Futboll » Baseli barazon 1-1 me Porton

Baseli barazon 1-1 me Porton

Baseli barazon 1-1 ndaj PortosBaseli nuk ka arritur që të mbajë epërsinë për të barazuar në shtëpi me rezultat 1-1 ndaj Portos.Ndeshjen nga fillimi si titullarë e nisën Taulant Xhaka dhe Shkëlzen Gashi, kurse Ajeti e filloi sfidën në bankë rezervë.

Porto e filloi ndeshjen me dominim të lartë, por që hedhja në sulm i kushtoi mysafirëve portugez.Gonzalez pasi pranoi një top nga Frei, arriti që me këmbëngulësi të realizojë për 1-0 dhe gëzimin e vendasve.

Deri në fund ishte Porto që i pati rastet, por goditja e vetme në portë nga Baseli doli të jetë edhe vendosës për rezultatin e pesës së parë prej 1-0.Nga fillimi i pjesës së dytë Porto ishte ekipi dominant në fushë.

Pasi u anulua një gol nga Casemiro në fund të ndeshjes , ishte Danilo ai që nga penaltia për Porton e barazoi rezultatin (79′).Kjo ishte ndeshja e parë e 1/8-ës së finales. Ndeshja kthyese zhvillohet në Portugali dhe Porto ka avantazhin e golit mysafir

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni