Home » Kampionati Spanjoll » Barcelona vetëm një pikë afër Real Madridit

Barcelona vetëm një pikë afër Real Madridit

Barcelona vetëm një pikë afër Real MadriditBarcelona ka shfrytëzuar humbjen e Real Madridit nga Atletico, duke fituar me rezultat të thellë 2:5 në udhëtim te Athletico Bilbao.

Edhe në këtë ndeshje, treshja Neymar, Messi dhe Suarez, funksionuan shumë mirë, duke qenë të papërmbajtshëm për skuadrën vendase.

Messi nga goditja e dënimit, për të vazhduar me Suarezin, një autogol nga Marcos, Neymar dhe Pedro, shënuan në këtë fitore të rëndësishme të Barcës, që tani mbetet vetëm një pikë larg Real Madridit. Rico dhe Aduriz, shënuan për vendasit.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni