Home » Futboll » Barcelona përgadit ofertën për transfer për mesfushorin Silva

Barcelona përgadit ofertën për transfer për mesfushorin Silva

4371142Krerët e Barcelonës kanë përgatitur ofertën për transferimin e mesfushorit të Valencias, David Silva njoftojnë të hënën mediumet spanjolle.

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola është i gatshëm të shpenzojë deri në 30 milionë euro vetëm të shoh Silvan 23-vjeçar në “Camp Nou” gjatë këtij miniafati kalimtar të dimrit.

Guardiola është munduar të transferojë mesfushorin e Valencias edhe para fillimit të këtij edicioni, por oferta e Barcelonës ishte refuzuar nga vetë Silva.

Ky i fundit ka kontratë me Valencian deri në qershorin e vitit 2013, ndërsa kërkohet edhe nga Manchester United, Liverpool dhe Juventus.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni