Home » Kampionati Spanjoll » Barcelona në vend të parë në tabelën e La Liges

Barcelona në vend të parë në tabelën e La Liges

Barcelona në vend të parë në tabelën e La LigesBarcelona e ka shkatërruar Rayo Vallecano-n me rezultat 6:1, duke u ngritur kështu në pozitën e parë në tabelën e La Liga-s.

Në këtë takim shkëlqeu Lionel Messi i cili realizoi hat-trick (pen.57’, 63’, 68’), ndërsa tre golat tjerë i shënuan Luis Suarez në minutën e 6-të dhe të 90-të, si dhe Gerard Pique në të 48-tën.

Golin e nderit për mysafirë e shënoi Alberto Bueno në minutën e 81-të, i cili u tregua i pagabueshëm nga pika e bardhë.

Me këtë fitore Barcelona ngjitet në pozitën e parë në tabelën e La Liga-s me 62 pikë, një më shumë se Real Madrid që mbrëmë pësoi humbje nga Athletic Bilbao.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni