Home » Futboll » Barcelona e bënë gati ofertën për Traoren

Barcelona e bënë gati ofertën për Traoren

22_2008_11_24__16_25_58_444Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola ka bërë gati ofertën për transferimin e mesfushorit të Bordeauxit, Abdou Traore, njofton gazeta “Marca” të dielën.

Sipas gazetës spanjolle, Guardiola është impresionuar me paraqitjet e 21-vjeçarit dhe është i gatshëm të ofrojë deri në dhjetë milionë euro dëmshpërblim.

Traore ka kontratë me skuadrën franceze deri në qershorin e vitit 2012, ndërsa Guardiola e sheh si zëvendësim adekuat për dyshen Yaya Toure dhe Seydou Keita, që gjatë janarit do të luajnë me përfaqësueset e tyre në Kupën afrikane.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni