Home » Kampionati Spanjoll » Barcelona bie nga kupa e ‘Mbretit’

Barcelona bie nga kupa e ‘Mbretit’

Humbja në ndeshje e parë nga Sevilla me shifrat 1:2 i ka kushtuar shumë Barcelonës në ndeshjen e kthimit për kupë në futboll.

Barcelona nuk ishte në gjendje të shënoi dy gola si udhëtues dhe ta përmbys rezultatin e ndeshjes së parë.

Barcelona shënoi fitore me rezultat 0:1, por sa kishte vlerë kjo fitore, kur dihet se në fushë të veten pësoi humbje 1:2.

Barcelona shënoi golin e fitores në minutën e 64-të nëpërmjet futbollistit Xavi, por ky gol nuk ishte ai që mund ta kualifikonte Barcelonën më tutje. Sevilla si gjithmonë është si “macja e zezë” për skuadrat e mëdha dhe arriti me sukses të madh të kualifikohet njëherësh mbetet kandidati kryesor në luftë për kupën e “Mbretit” në Spanjë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni