Home » Futboll » Barazim ndahet Arsenali me Evertonin

Barazim ndahet Arsenali me Evertonin

Osmani i gëzohet golit

Evertoni ka befasuar “Topçinjtë” përkatësisht Arsenalin, duke luajtur baras 2:2, në ndeshjen e javë së 21-të të premierligës angleze në futboll.

Arsenali me gjithë që pati përparësinë e fushës, nuk arriti të shënoi fitore. Ishte një lojë mjaft interesante dhe më shumë gola.

Mysafirët kaluan në epërsi me golin e Osman pikërisht në minutën e 12-të, ndërsa vendasit e barazuan nëpërmjet futbollistit Denilson në minutën e 28-të.

Futbollisti Pienaar në minutën e 81-të ka lënë pa frymë shikuesit e Arsenalit kur kalojë në epërsi 1:2 Evertonin. Në minutën e fundit (90’), futbollisti Rosicky shpëtoi me fytyrë “Topçinjtë”, duke barazuar 2:2.

Arsenali zë vendin e tretë me 42 pikë, ndërsa Evertoni renditet i 12-ti me 23 pikë.