Home » Futboll » Baptista sdo ta ndëroj ekipin

Baptista sdo ta ndëroj ekipin

FBL-EUR-C1-AS-ROMA-CFR-CLUJSulmuesi i Romës, Julio Baptista, nuk do të largohet nga klubi në janar, përkundër interesimit të shumë skuadrave-thotë agjenti i tij, Herminio Menendez.

Braziliani është paraqitur vetëm shtatë herë në Serie A këtë sezon dhe dy herë në Europa League, pasi që trajneri Claudio Ranieri preferon në sulm Vucinicin dhe Francesco Tottin.

“Shumë skuadra e duan atë, mirëpo ai mendon vetëm për Romën. Gazetat shkruajnë tituj, njerëzit flasin, mirëpo Julio dëshiron të ketë sukses me Romën. Ai është lojtar i Romës dhe i tillë do të mbetet”, ka thënë Menendez.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni