Home » Boks » Bamirësi

Bamirësi

Luan Krasniqi, boksieri i mirënjohur shqiptar, në fillim të dhjetoritt bëri një gjest human dhe që duhet të ndiqet nga të gjitha sportistët.

Ai ndihmojë Federatën e Boksit të Kosovës, me vegla dhe pajisje sportive të boksit. Me një fjalë përfaqësuesen e Kosovës në boks e bëri “kallamboq” me pajisje sportive, të cilat iu kishin munguar.

Shifra nuk u bë e ditur e ndihmës më këto pajisje, por burimet brenda federatës thonë se ka qenë mbi 15 mijë euro.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat:

Komentoni