Home » Kampionati Italian » Balottelli shënon kurse Interi fiton

Balottelli shënon kurse Interi fiton

Kampioni i Italisë, Interi shënoi fitore me rezultat 1:0 si mysafirë kundër skuadrës së Chievos, ndeshje e vlefshme e javës së 18-të të Serie A të Italisë në futboll.

Shqiptari Erion Bogdani është aktivizuar në pjesën e dytë të lojës pikërisht në minutën e 60-të në vend të futbollistit Abbruscato.

Mirëpo, as hyrja e Bogdani nuk dha fryt në vijën e sulmit që të barazojnë rezultatin. Kampioni golin e fitores e shënoi në minutën e 12-të nëpërmjet futbollistit Balottellit. Interi më këtë fitore kryeson bindshëm tabelën me 42 pikë në Serie A. Bogdani me bashkëlojtarë u orvaten deri në çastet e fundit të bëjnë më tepër, por hasën në lojë dhe mbrojtje të fortë të rivalit.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , , ,

Komentoni