Home » Futboll » Balotelli kërkon të largohet nga Liverpooli si huazim

Balotelli kërkon të largohet nga Liverpooli si huazim

balotelli-k-euml-rkon-t-euml-largohet-nga-liverpooli-si-huazim_hdMino Raiola raportohet se është në kontakte me Liverpoolin për ta lëshuar Mario Balotellin të largohet në formë huazimi këtë muaj.

Il Messaggero raporton se Raiola përpiqet ta bindë Liverpoolin të ulë harxhimet që bën për Balotellin dhe ta huazojë atë në Srie A.

Napoli, që drejtohet nga ish-menaxheri i Redsave, Rafa Benitez, mësohet se është i interesuar të sigurojë një marrëveshje gjashtëmujore huazimi për lojtarin, nëse Raiola arrin sukses në negociatat me klubin.

Balotelli iu bashkua Redsave vetëm verën e kaluar për 16 milionë funte nga Milani. /Telegrafi

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni