Home » Kampionati Shqiptar » Bakaj, futbollist i vitit

Bakaj, futbollist i vitit

Elis Bakaj futbollist i Dinamos nga Tirana e ka fituart epitetin e futbollistit më të mirë të Shqipërisë.

Trajnerët e Superligës së Shqipërisë në futboll e kanë votuar më së shumti Bakajn dhe me plotë meritë e ka fituar çmimin e laureatit të vitit.

Sulmuesi i Dinamos, Bakaj, që ka shënuar dhjetë gola në stinorin vejshtor, e ka ndier veten të lumtur që ka fituar këtë çmim. Ai përveç trofeut të modeluar si një këpucë e artë, ka fituar edhe një vend të përhershëm në skuadrën kombëtare të futbollit. N

ë garë për këtë çmim ishin edhe mesfushorët Gjergji Muzaka (Tirana) dhe Igli Allmuça (Dinamo). Kjo ceremoni është organizuar nga Federata e Futbollit Shqiptar.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , ,

Komentoni