Home » Futboll » Babai i Neymar tregon se sa do t’i kushtonte klubeve tjera për ta blerë birin e tij

Babai i Neymar tregon se sa do t’i kushtonte klubeve tjera për ta blerë birin e tij

Babai i Neymar tregon se sa do t’i kushtonte klubeve tjera për ta blerë birin e tijNeymar sapo ka vazhduar kontratën me Barcelonën deri në vitin 2021.

Reprezentuesi brazilian është nën vëzhgim nga klubet e tjera në vazhdimësi edhe pse ai nuk e mendon largimin nga Barcelona.

Babai i Neymar, ka treguar se nëse klubet tjera do të dëshiron që ta blinin të birin e tij nga Barcelona, do të detyroheshin të shpenzonin hiç më pak se 430 milionë euro.

“Kam pasur oferta të ndryshme për Neymarin, por ato kanë ardhur tek unë e jo në adresë të tij”.

“Po të dëshironim më shumë para do të shkonim në ndonjë klub tjetër, por dëshira e tij është që të luajë me Barcelonën”, tregon ai.

Neymar Senior, tregon që ka pasur një ofertë edhe nga Real Madridi.

“Reali ishte i interesuar për djalin tim dhe kishte dërguar disa ndërmjetësues, por unë ua thash atyre disa fjalë: së pari duhet të paguani klauzolën prej 190 milionë eurove, plus taksat dhe me gjithë shpenzimet tjera, ai do t’iu kushtojë 430 milionë euro”.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni