Home » Hendboll » Azizi: Më shumë kemi gjasa për kupë

Azizi: Më shumë kemi gjasa për kupë

Azizzii

Dukagjin Azizi

Hendbollisti i Besa Famiglia nga Peja, Dukagjin Azizi, më shumë i sheh gjasat e skuadrës së tij në luftë për trofeun e kupës sesa për titullin e kampionit.

“Kastrioti ka ikur tetë pikë më shumë se ne në kreun e tabelës, por mendoj se mund të zëmë me pikë në vazhdim të kampionatit. Presim dështimin e Kastriotit dhe të Prishtinës në ndonjërën nga ndeshjet në kampionat dhe të ofrohem me pikë. Gjasat më shumë i kemi për kupë, ndërsa për titull janë më minimale.

Por, shikuar çfarë skuadre ka Besa Famiglia besoj se trofeu i kupës do të vjen në Pejë, por mund t’i rrezikojmë edhe për titull Kastriotin e Prishtinën”, tha Azizi.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni