Home » Author Archive

Mourinho shpërthen ndaj stafit mjekësor të United

Jose Mourinho e ka gjetur shkakun pse këtë sezon skuadra e tij ka shumë ulje ngritje. Portugezi njihet si një trajner që krijon polemika dhe e kërkon fajin e dështimit të tij tek të tjerët. Këtë radhë portugezi që drejton United ka akuzuar stafin mjekësor të skuadrës për dëmtimet e shumta që lojtarët po kalojnë. Sipas mediave angleze portugezi nuk është aspak i kënaqur nga... 

Babai i Neymar tregon se sa do t’i kushtonte klubeve tjera për ta blerë birin e tij

Neymar sapo ka vazhduar kontratën me Barcelonën deri në vitin 2021. Reprezentuesi brazilian është nën vëzhgim nga klubet e tjera në vazhdimësi edhe pse ai nuk e mendon largimin nga Barcelona. Babai i Neymar, ka treguar se nëse klubet tjera do të dëshiron që ta blinin të birin e tij nga Barcelona, do të detyroheshin të shpenzonin hiç më pak se 430 milionë euro. “Kam pasur oferta... 

“Londër 2012”, atletët i bashkohen luftës kundër urisë

Disa prej atletëve më të spikatur në Lojrat Olimpike, përfshi etiopianen Tirunesh Dibaba, fituese në 10 mijë metra për femra, janë bashkuar në një fushatë kundër kequshqimit të fëmijeve në disa prej vendeve më të varfëra të botës. Atletët i drejtuan një letër, kryeministrit të Britanisë së Madhe, David Cameron, përpara “samitit të urisë”, ose takimit të ardhshëm... 

David Villa kthehet në sulmin e Barcelonës pas 8 muajve dëmtim

David Villa rikthehet në fushën e gjelbër me fanellën e Barcelonës pas një mungese prej 8 muajsh që kur u dëmtua në Dhjetorin e vitit të kaluar në Botërorin e Klubeve në Japoni. Sulmuesi katalanas luajti në 20 minutat e fundit në ndeshjen miqësore kundër Dinamo Bukuresht, ku skuadra spanjolle fitoi me rezultatin 2-0 falë golave të Messit dhe Afellay. Në konferëncën për shtyp,... 

Manchester City fiton Superkupën e Anglisë

Manchester City ka mposhtur Chelsean në Superkupën e Anglisë, me rezultat 3:2, për të dëshmuar se edhe këtë herë do të jenë arrë e fortë për rivalët për titull. Kampioni i Anglisë, Manchester City, i cili për herë të parë ishte shpallur kampion i Premier Leagues, prej që elita e futbollit anglez mori këtë emër dhe format (1992), e ka nisur mirë edhe stinorin e ri. “Pasanikët”... 

Lojërat olimpike, SHBA fiton medaljen e artë në basketboll

SHBA është kampion i ri olimpik në basketboll pasi që mundi Spanjën në finalen e madh të Lojërave olimpike “Londra 2012” me rezultat 107-100. Ballafaqimi në mes SHBA-s dhe Spanjës ka dhënë lojë të fortë dhe mjaft dramatike. Sfida në mes këtyre dy skuadrave të mëdha, e që në mesin e tyre kanë lojtarët më të mirë në botë, gjatë gjithë lojës është përshkruar më një... 

E lenë futbollin, i përkushtohet politikës

Legjenda ukrainase Andriy Shevchenko e ka konfirmuar pensionimin nga futbolli dhe tash mendon t’i qaset politikës. 35 vjeçari vendosi ta lë këtë sport pas ‘Euro 2012’, me dy gola të realizuar në fitoren ndaj Suedisë. “Ndoshta, unë do ta shokoj çdokënd. E ardhmja ime nuk ka të bëjë asgjë me futbollin. Do t’i përkushtohem politikës”, deklaroi sulmuesi ukrainas për uebfaqen... 

Cassano rikthehët tek Sampdoria

Zbulohet arsyeja e irritimit të Antonio Casanos me drejtuesit e Milanit si dhe skenari më i mundshëm i të ardhmes së sulmuesit 30 vjecar barez. Pas Euro 2012, ku Italia u mund të finale nga Spanja, Kasano priste që të ulej në bisedime për zgjatjen e kontratës, me një rritje të konsiderueshme të rrogës, kur aktualisht përfiton 2 milionë e 800 mijë euro në sezon, plus bonuset. Sulmuesi... 

Londra 2012: Majlinda nesër sfidon vetën

Shpresa e kombit tonë në Londra 2012, Majlinda Kelmendi, do të paraqitet për herë të parë të dielën në ora 9:30, ku do të luftojë për ndonjërën prej medaljeve olimpike. Majlinda do të paraqitet në kategorinë gjysmë të lehtë(48-52 kg), e ku përballë do të ketë xhudistet më të mira në botë, si japonezen Yuko Nishida, e cila është xhudistja më e mirë në botë. Sportistja... 
Etiketat:

Del Piero: Akoma jam i ri, luaj edhe 5 vjet

Alessandro Del Piero nuk ka ndërmend të varë këpucët në gozhdë: “Dëshiroj shumë që të vazhdoj të luaj futboll edhe pse nuk e di për sa kohë do kjo do të jetë e mundur, ndoshta për një vit ndoshta edhe për 5 vitet e ardhshëm”, u shpreh ish futbollisti juventin gjatë një interviste për CNN. Aktualisht, destinacioni më i mundshëm për të ardhmen e tij duket Amerika. “Amerika... 
Etiketat: