Home » Author Archive

PSG kerkon De Bruynes dhe Reusit

Paris Saint-Germain po interesohet për dy lojtarë që luajnë në Bundesliga.Ylli i Borussia Dortmundit, Maco Reus dhe ai i Wolfsburg, Kevin De Bruyne janë dëshirat e skuadrës franceze. Mirëpo, për të arritur deri të transferimi i këtyre futbollistëve nuk do të jetë aspak lehtë sepse ata po kërkohen edhe nga Bayern Munichu dhe Manchester City. PSG-ja e cila është e njohur për transferime... 

Holandë-Spanjë, formacionet e mundshme

Askush në Spanjë nuk e ka harruar 13 qershorin 2014, kur Holanda shkatërronte Spanjën 5-1 në ndeshjet e fazës së grupeve të “Brazil 2014”. Kur nuk kanë kaluar as edhe një vit dy kombëtaret ndeshen sërish me njëra-tjetrën, kësaj here në një përballje miqësore, raporton Portali Albeu. Holanda vjen pas barazimit 1-1 në shtëpi kundër Turqisë, ndërsa Spanja pas fitores... 

Lorik Cana: Islamofobia është e lidhur ngushtë me anti-shqiptarinë

Kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana, u ka dalë në mbrojtje futbollistëve kuqezi.Këta të fundit shpalosën gjeste fetare pas dhe gjatë ndeshjes kundër Armenisë, e Cana thotë se kjo është normale. “Nuk guxojmë të heshtim ndaj kësaj fatkeqësie, nipave të xhaxhit Enver ju pengon nëse shokët e mi falënderojnë Zotin. Po të ishin ende në pushtet do ta luftonin! Islamofobia... 

Boris Kurtovic : Peja dhe Rilski ekipe të barabarta

KB Peja sonte (e martë) do ta zhvillojë ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës Ballkanike, ku do të takohet me skuadrën bulgare BC Rilski Sporting. Trajneri i pejanëve, Boris Kurtovic u shpreh se kundërshtari ka një ekip të mirë dhe atletik, por skuadra e tij do të udhëtojë për fitore. “Më duhet të jem i sinqert. Ne kishim probleme me lendime dhe javën e fundit nuk kemi mundur... 

Ja shanset e Shqipërisë që të kualifikohet në “Euro 2016”

Përmbysja e rezultatit dhe fitorja 2-1 ndaj Armenisë i ka hapur rrugë realizimit të ëndrrës shqiptare për të marrë pjesë për herë të parë në një Kampion 16″, ndërkohë që këtyre 18 ekipeve i bashkohet dhe skuadra më e mirë mes atyre që kanë zënë vendet e treta në grupe. Sipas renditjes aktuale të këtyre ekipeve, Shqipëria e Gianni De Biasi-t renditet në vendin e tretë,... 

Manchester United kërkon Ronaldon dhe Balen

Lajmet që kanë arritur nga mediat angleze kanë qenë mjaft shokuese, pasi është raportuar se Manchester United kërkon shërbimet e dyshes së Realit, Ronaldon dhe Balen. Sipas raportit të bërë nga Metro, mësojmë se Manchesster United është duke shpresuar që të transferojë Ronaldon dhe Balen. Raportohet se skuadra angleze është shprehur e gatshme t’i ofrojë Ronaldon një rrogë... 

CIES: Messi i pari, Ronaldo i 29-ti

Lionel Messi është sulmuesi më i mirë në tre muajt e parë të vitit 2015. Kështu thonë statistikat e publikuara nga CIES, kompani mbikëqyrëse e futbollit me seli në Zvicër. Ylli i Barcelonës ka dalë i pari para anëtarit të Bayern Munichut, Arjen Robben dhe sensacionit të Wolfsburgut, Dost. E befasishme është pozita e yllit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo i cili është i 29-ti. Në... 

Zinedine Zidane: Objektivi im, trajner i Realit

Zinedine Zidane ka pranuar se dëshiron të bëhet trajner i Real Madridit.Ish ylli i Los Blancos është duke u përmendur si një prej kandidatëve për pasardhës të Carlo Ancelottit në Santiago Bernabeu. Dhe, ai ka pranuar se synon të drejtojë gjigantin madrilen. “Sigurisht, nëse do të më ofrohej mundësia, do ta pranoja”, deklaroi Zidane, gjatë një interviste për “Canal +”. “Megjithatë,... 

Flet Vettel: Fitorja në Sepang, si ato të heroit tim Schumacher

Pasi arriti fitoren e parë personale, por edhe të parën për skuderinë për të cilën garon këtë sezon, Ferrarin, gjatë Çmimit të Madh të Malajzisë në Sepang, Sebastian Vettel ka deklaruar me shpejtësi se, fitorja e parë e tij me “kokëkuqen” është edhe më speciale për shkak të lidhjeve dhe afrimitetit të Maranellos me heroin e tij, Michael Schumacher. Vettel pa i pari t’i... 

Duka: Lajmi për “vdekjen e babait të Mavrajt” me konstatoi’ një shok i tij gjerman

Armand Duka ka sqaruar se si e bëri gabimin kur dha lajmin mbi vdekjen e babait të Mërgim Mavrajt. Gjithë populli shqiptar bashkë ndjeu me mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, pas ndeshjes kundër Armenisë. Kjo pasi kreu i futbollit shqiptar, Armand Duka, duke folur për SuperSport dha lajmin mbi vdekjen e babait të lojtarit. Megjithatë, ky lajm u demantua më vonë nga vetë...