Home » Author Archive

Dalin në shitje edhe 800 biletat e fundit për ndeshjen Turqi – Kosovë

Kanë dal në shitje edhe 800 biletat e fundit për ndeshjen Turqi – Kosovë e vlefshme për eliminatorët e Botërorit “Rusi 2018”. Ndeshja do të luhet në stadiumin Antalya më 12 nëntor, raporton Anadolu Agency (AA). Në një njoftim me shkrim, Federata Turke e Futbollit (TFF), ka konfirmuar se shitja e biletave online ka përfunduar dhe se tashmë ka nisur shitja e biletave në biletari. Sportelet... 

Izraeli i frikësohet sulmit terrorist në Shqipëri

Edhe pse FIFA ka ndryshuar stadiumin, nga Shkodra në Elbasan, mediat izraelite pretendojnë se rreziku për sulme terroriste në takimin mes Shqipërisë dhe Izraelit, ende është i madh Edhe pse ndeshja e futbollit Shqipëri-Izrael u zhvendos nga Shkodra në Elbasan për arsye sigurie, rreziku nga një sulm i mundshëm terrorist mbetet sërish i lartë. Alarmin e jep e përditshmja izraelite “Haaretz”... 

Le Parisien: Morati ka zgjedhur Blank

Do të jetë Loren Blank trajneri i Interit në sezonin e ardhshëm. Ky është versioni i publikuar sot nga gazeta franceze “Le Parisien”, e cila saktëson se trajneri aktual i përfaqësueses franceze të futbollit është i lirë që nga muaji janar i këtij viti të zgjedhë ekipin e tij të ardhshëm. Kjo për arsyen se drejtuesit e federatës franceze nuk kanë ndër mend t’i rinovojnë... 

Taçi sjell Gorbaçev në Tiranë

Presidenti i ish-Bashkimit Sovjetik, Mikhail Gorbaçev vjen në Shqipëri më 30 nëntor. Ka qënë një ftesë e Presidentit të Federatës Shqiptare të Shahut, Rezart Tacit drejtuar Gorbacev që ish-presidenti sovjetik të jetë i pranishëm në finalen e Kampionatit Botëror të Shahut për Femra. Taçi fton Gorbacev të japë titullin kampion bote për fituesen e këtij kampionati që po zhvillohet... 

Basketboll, kroacia pa trajner

Josip Vrankoviç është viktima e parë prej trajnerëve pjesëmarës në Kampionatin Evropian të basktebollit, që është duke u zhvilluar në Lituani. Pas eliminimit të Kroacisë që në fazën e parë të garave të Eurobasketit, seleksionuesi Vrankoviç ka deklaruar se epoka e tij në kombëtaren kroate ka përfunduar. Trajneri 43 vjeçar në postin e seleksionuesit të Kroacisë erdhi dy vite... 

Shqipëria i dha vulë, e fundosi Malin e Zi

Shkodër – Repriza ndodhi. Me një eurogol tjetër të sulmuesit shkodran, Hamdi Salihi, Shqipëria i dha vulë fitores së sontme kundër Malit të Zi, me rezultat 3-2. Ishte kjo ndeshja e dytë miqësore brenda një viti midis Shqipërisë dhe Malit të Zi, e cila përfundoi, po ashtu, me fitoren e kuqezinjve. Në ndeshjen tjetër miqësore, në mes të Podgoricës, vitin e kaluar Shqipëria e... 

Përballja e gjigantëve botërorë: Gjermani vs Brazil

Të dhëna karakteristike për miqësoren ndërmjet gjiganteve botërorë, që do te zhvillohet të mërkurën, me fillim nga ora 20:45, në stadiumin Mercedes Benz Arena, në Stuttgart të Gjermanisë. Tre herë kampioni i botës, Gjermania, do të takohet me pesë herë kampionin botëror, Brazilin, në një miqësore. Këto dy skuadra takohen pas gjashtë viteve, ndërkohë që për herë te fundit... 

Kroacia dënohet me 80 mijë euro

Komiteti disiplinor i UEFA-s ka dënuar Federatën e Futbollit të Kroacisë me 80 mijë euro për shkak të trazirave që shkaktuan tifozët e saj, simboleve naziste dhe fishekzjarrëve në ndeshjen kualifikuese kundër Gjeorgjisë. Në Kroaci ishte pritur dënim edhe më i lartë, kështu që dënimi i sotëm i UEFA-s nuk është dukur edhe aq i madh. Po ashtu ishte pritur që Kroacia ndeshjen e... 

Xherdan Shaqiri, lojtari kryesor i Zvicrës U-21

Përzgjedhësi i Zvicrës U-21, Pierluigi Tami, ka ftuar një skuadër të përbërë nga shumë lojtarë me përvojë në kombëtaren e parë, ndërsa në përbërjen e helvetikëve për Kampionatin Evropian U21 janë edhe pesë shqiptarë. Janë Xherdan Shaqiri, Amir Abrashi, Pajtim Kasami, Granit Xhaka dhe Admir Mehmedi, shqiptarët e rinj të cilët janë ftuar për të mbrojtur ngjyrat e Zvicrës... 

Djokovic: Jam më i lumtur për skudeton sesa për fitoren në Madrid

Novak Djokovic, fitues i Master Series së Tennisit në Madrid dhe tifoz i Milanit ka shprehur dashuri të madhe për klubin e zemrës duke thënë për Sky Sport 24, që është më i lumtur për fitimin e skudetos nga Milani sesa për fitoren në Madrid ,tenisti gjendet për momentin pikërisht në Romë në turneun e ATP, për serbin dimë se është tifoz i Milanit, por me këto fjal ai konfirmoi...