Home » Kampionati Gjerman » Augsburgu turpëron Dortmundin

Augsburgu turpëron Dortmundin

 Augsburgu turpëron DortmundinDortmund nuk di të dalë nga kriza. Edhe në javën e 19 ekipi i drejtuar nga Jurgen Klopp nuk ka arritur të fitojë përballë tifozëve të saj. Ndeshjen ndaj Augsburg verdhezinjtë e humbën 1-0 dhe vazhdojnë të qëndrojnë në fundin e renditjes me 16 pikë.

Edhe pse miqtë luajtën 25 minutat e fundit të takimit me 10 lojtarë për shkak të kartonit të kuq të marrë nga Janker, Borussia nuk arriti dot të krijonte raste të pastra për shënim.

Në fund të takimit kontestimi i tifozëve të Borussia Dortmund u irrituan jashtë mase dhe për ti qetësuar shkuan kapiteni Mats Hummels dhe portieri Roman Weidenfeller.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni